„Promieniować na otoczenie, zdobywać dla Niepokalanej dusze, by przed Nią także serca bliźnich się otwarły, by zakrólowała Ona w sercach wszystkich, co są gdziekolwiek po świecie, bez względu na różnicę ras, narodowości, języków i także w sercach wszystkich, co będą kiedykolwiek aż do skończenia świata- oto nasz ideał”

Starając się uczynić własnym ten wzniosły ideał naszego Słynnego Rodaka i Wielkiego Świętego Kościoła Katolickiego, Maksymiliana Marii Kolbego, przybyłyśmy do Polski, jego Ojczyzny. Pragniemy gorąco, by tytuł Królowej, który Najświętsza Maryja Panna od wieków nosi w tym kraju stał się jeszcze bliższy duszy każdego Polaka, by Niepokalana mogła prawdziwie królować we wszystkich sercach i tym samym zdobywać je dla swojego Boskiego Syna.  

W Warszawie jesteśmy od 13 października 2006 roku. Nasz klasztor znajduje się przy Parafii Matki Bożej Anielskiej na Mokotowie, we  Franciszkańskim Centrum Duchowości i Kultury, które zostało powierzone naszej opiece.

Jeśli chodzi o naszą posługę w parafii, to obejmuje ona dbałość o piękno liturgii (gra na organach oraz śpiew), wystrój kościoła (układanie kwiatów, wykonywanie dekoracji na rozmaite okoliczności) oraz pomoc w zakrystii.

 

23 września w uroczystość świętego Ojca Pio z Pietrelciny minęła pierwsza rocznica otwarcie naszego domu zakonnego w miejscowości Pniewnik, w diecezji Warszawsko-Praskiej. Nowopowstała placówka została zadedykowana Matce Bożej Królowej Rodziny i Świętemu Michałowi Archaniołowi. Tak więc modlitwa za Rodziny i modlitwa o święte Rodziny jest częścią naszej misji tutaj.

Choć parafia jest niewielka (liczy nieco ok. 1600 mieszkańców) to jednak zajęć nigdy nie brakuje. Działalność wspólnoty nastawiona jest głównie na posługę w kościele parafialnym. Naszym zadaniem jest praca w zakrystii, troska o wystrój kościoła oraz animacja liturgiczna (gra na organach, śpiew, pomoc w przygotowaniu nabożeństw). 

Copyright © 2019 Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Niepokalanej