„Promieniować na otoczenie, zdobywać dla Niepokalanej dusze, by przed Nią także serca bliźnich się otwarły, by zakrólowała Ona w sercach wszystkich, co są gdziekolwiek po świecie, bez względu na różnicę ras, narodowości, języków i także w sercach wszystkich, co będą kiedykolwiek aż do skończenia świata- oto nasz ideał”

Starając się uczynić własnym ten wzniosły ideał naszego Słynnego Rodaka i Wielkiego Świętego Kościoła Katolickiego, Maksymiliana Marii Kolbego, przybyłyśmy do Polski, jego Ojczyzny. Pragniemy gorąco, by tytuł Królowej, który Najświętsza Maryja Panna od wieków nosi w tym kraju stał się jeszcze bliższy duszy każdego Polaka, by Niepokalana mogła prawdziwie królować we wszystkich sercach i tym samym zdobywać je dla swojego Boskiego Syna.  

W Warszawie jesteśmy od 13 października 2006 roku. Nasz klasztor znajduje się przy Parafii Matki Bożej Anielskiej na Mokotowie, we  Franciszkańskim Centrum Duchowości i Kultury, które zostało powierzone naszej opiece.

Jeśli chodzi o naszą posługę w parafii, to obejmuje ona dbałość o piękno liturgii (gra na organach oraz śpiew), wystrój kościoła (układanie kwiatów, wykonywanie dekoracji na rozmaite okoliczności) oraz pomoc w zakrystii.

 

Copyright © 2021 Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Niepokalanej