Wszyscy należymy do Dzieci Maryi. Niektórzy  z nas od kilku tygodni, a inni nawet od wielu lat. Mało kto ten fakt sobie uświadamia. Na mocy Chrztu św. jesteśmy dziećmi Bożymi, mamy jednego Ojca w niebie – Boga.  Jesteśmy braćmi i siostrami Jezusa a więc Jego Mama – Maryja – jest też i naszą Mamą.

Przy Parafii Matki Bożej Anielskiej, na Wierzbnie, od roku prowadzimy sobotnie spotkania Dzieci Maryi, czyli dzieci, które wraz z Matką Bożą podążają za Jezusem. Na tych spotkaniach dzieci poprzez katechezę poznają życie P. Jezusa, Maryi i Świętych, poznają prawdy naszej wiary, pogłębiają swoją świadomość przynależności do Kościoła i wspólnoty parafialnej.

Na spotkaniach nie brakuje też gier wymyślanych przez Siostry, wspólnego śpiewania i dużo, dużo zdrowej radości.

 

13 MAJA 2016 roku w Parafii Matki Bożej Anielskiej, miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Podczas nabożeństwa pokutnego dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. po odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych, 55 dzieci (licząc rodzeństwo oraz „Dzieci Maryi”) odczytało wspólnie z Rodzicami „Akt poświęcenia się Niepokalanej”. Było to szczególne wydarzenie, ze względu na zbliżającą się 100-tną rocznicę Objawień Fatimskich. Niech Niepokalana ma w swej matczynej opiece wszystkich Jej oddanych!

Boże Narodzenie to okazja do refleksji nad Wcieleniem Syna Bożego i ponownego uzmysłowienia sobie, jak wielkie znaczenie ma to wydarzenie dla naszego zbawienia.

Dzieci Maryi z przejęciem odegrały role Maryi, Józefa, Pasterzy, Aniołów i innych postaci tradycyjnych polskich Jasełek

 

 

W maju – miesiącu poświęconym w szczególny sposób Matce Bożej, Dzieci Maryi przygotowały krótki koncert na cześć naszej Niebieskiej Mamy. Była to również okazja do złożenia życzeń i wręczenia kwiatów własnoręcznie przygotowanych przez dzieci – naszym ziemskim mamom.

Copyright © 2021 Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Niepokalanej